Wczytywanie

Egzamin na prawo jazdy w skrócie

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Po 19 stycznia 2013 r. wprowadzono nową formę egzaminu. Egzamin jest w formie 32 pytań wyświetlanych losowo na komputerze w czasie 25 minut. W skład 32 pytań wchodzi 20 pytań ogólnych z odpowiedziami Tak lub Nie i 12 pytań specjalistycznych z odpowiedziami A, B lub C. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Podczas egzaminu egzaminator sprawdza czy kierujący przestrzega obowiązujące przepisy w ruchu drogowym, zna obowiązki kierowcy i potrafi przewidzieć zagrożenia związane z ruchem drogowym. Egzamin jest uznany za zaliczony, kiedy kandydat na kierowcę uzyska minimum 68 punktów na 74 z testu egzaminacyjnego. Na dzień dzisiejszy baza pytań egzaminacyjnych stosowana na egzaminie jest publikowana na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

Egzamin praktyczny na prawo jazdy

Do egzaminu praktycznego może podejść ten, kto zaliczył pozytywnie egzamin teoretyczny. Na egzaminie praktycznym sprawdzane są umiejętności przyszłego kierowcy na placu manewrowym oraz w ruchu miejskim. Ta część egzaminu trwa nie mniej niż 40 minut, chyba że egzaminator przerwie egzamin po 25 minutach, jeżeli zostanie wykonany program egzaminacyjny z wynikiem pozytywnym.

Wiesz już jak przebiega egzamin teoretyczny na prawo jazdy i czego można się na nim spodziewać. Jednak nic nie przygotuje Cię lepiej niż dostęp do pełnej, aktualnej bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy. Nasza baza zawiera wszystkie oficjalne pytania egzaminacyjne zatwierdzone przez Ministra. Kup już teraz! Rozwiąż wszystkie pytania, a na egzaminie w WORDzie nic Cię nie zaskoczy.

Kliknij "Lubię to" a otrzymasz news'y, porady, pytania testowe i wiele innych z życia kierowców.

© Ltesty.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone
Pomoc zakupu
Potrzebujesz pomocy?
Zobacz krok po kroku jak dokonać zakupu:
Pomoc zakupu >>

Strona używa
plików cookies.

Akceptuję